Arcymistrz Światowy, World Life Master
Piotr Lutostański
Brydżowe początki
W brydża robrowego zaczął grać w wieku 7 lat, gdy szachy przestały mu wystarczać.
Początki brydża sportowego to liceum im. Stanisława Staszica. Poszedł je obejrzeć z rekomendacji nauczycielki od matematyki; jak zobaczył gablotkę z informacją o kółku i turniejach brydżowych, to już wiedział gdzie będzie się dalej uczył.


Sukcesy brydżowe
Zdobywał liczne medale Mistrzostw Polski w kolejnych kategoriach juniorskich. Na arenie międzynarodowej zdobył dla Polski brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Europy do lat 20. W kategorii do lat 25 zabrakło szczęścia: 4 miejsce. Na Drużynowych Mistrzostwach Świata; 4 w Parowych Mistrzostwach Świata i 6 w indywidualnych. W kategorii open i mikst również zdobył liczne medale Mistrzostw Polski, a w 2022 wraz z Krzysztofem Burasem wygrali Mistrzostwo Świata Par z największą przewagą nad drugą parą w historii tych rozgrywek: wyprzedzili drugą parę o więcej, niż druga para wyprzedziła 19-stą. W następnym roku grając w Reprezentacji Polski zajęli 5 miejsce w Mistrzostwach Świata Drużyn Narodowych.
Powrót do brydża po 20-letniej przerwie
Do wspólnej gry z Krzyśkiem wrócili w 2021 roku po 20 – letniej przerwie (grali razem dwa sezony w juniorach). Zresztą Piotr od czasu urodzenia mu się Córki najpierw grał coraz mniej, potem miał kilka lat zupełnej przerwy w grze, do której zaczął wracać w 2018 roku.
Autor konwecji brydżowych
Piotr jest autorem licznych konwencji licytacyjnych, które przyjęły się w kraju i za granicą, szczególnie znany jest z opracowania szerokiego stosowania transferów w licytacji dwustronnej, gdy były one stosowane przez nieliczne pary w niewielu sekwencjach.


Praca zawodowa - rynki finansowe
Piotr należy do grupy brydżystów łączących tę pasję z intensywną pracą zawodową. Jego specjalność to rynki finansowe. Zwykł mówić, że to bardzo podobne do brydża, tylko znacznie trudniejsze i bardziej losowe. Podejmowanie decyzji w warunkach niepewności i rozwiązania systemowe trudnych zagadnień, to jego ulubione wyzwania. Jest prezesem spółki FTF Columbus zajmującej się inwestycjami i głównym ekonomistą w Grupie Kapitałowej Michała Sołowowa.
Umiejętności oraz koncentracja
Piotr uważa, że ważne są nie tylko umiejętności, ale również, a może nawet bardziej, zdolność do ich wykorzystywania. Dla zachowania maksymalnej koncentracji przez jak najdłuższy czas mocno dba o prawidłowy sen, dietę i inne detale.